Eduard Zentsik IGAVENE ILU

21.02 – 17.03.2018  Pärnu Linnagalerii, Raekoda, Uus 4.
Näituse avamine kolmapäeval, 21. veebruaril kell 17
Näitusel „Igavene ilu” on eksponeeritud kunstniku sümbolistlikud teosed, mis on valminud viimase paari aasta jooksul. Iga pilt räägib iidsete sümbolite salapärast ja mõttest. Selle näitusega püüab Zentsik taastada Ilu kadunud au ja kuulsust.
„Postmodernism võimaldas igaühel saada kunstnikuks, kunst oli kõikelubav ja karistamatu.
Aja möödudes võime näha selle vabaduse agressiivseid vilju, postmodernismi mõju levis kõikidesse kunsti valdkondadesse.
Varem selgitas šedöövreid välja ajaproov, nüüd aga määrab kunstiteadlastest ja kuraatoritest koosnev kitsas ring, mis on kunst ja mis mitte. Valelik püramiid dikteerib tingimusi ja ikestab kunstnikku, lubades näiliselt tõelist vabadust. Kirevatesse ümbristesse on mähitud kõlvatus, vägivald ja degradatsioon.
Loosungiga „Kunst ei võlgne kellelegi midagi“ hävitatakse Ilu.
Seda alaväärtustatakse ja peetakse labaseks ja väärituks. Negatiivsus on justkui ainuke tõde.
Eksperdid suruvad inimestele peale kurbust, valet ja maitsetust. Neid, kes ei võta seda vastu, sildistatakse alaväärseteks ja ebakompetentseteks.
Kuid valed ei hävita Ilu!
Ilu on vaimsuse ilming ja oma loomu poolest igikestev.
Kunstnik kasutab oma vabadust, et taastada tõeline kunst.
„Ilu, see on Jumal; mina usun sellesse ja olen valmis andma selle eest oma elu“.
Ajutiste väärtuste järele jooksmisest on väsinud ka pealtvaatajad ja nn eksperdid ning ka kunstnikud ise. On saabunud aeg, et pöörduda tõelise Ilu poole. See on lõputu ja meie ise valime, kas oleme temaga või mitte.”

Eduard Zentsik on sündinud  1975 Sillamäel. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning töötab alates 2006. aastast vabakutselise kunstnikuna.  Zentsik on viljakas ja mitmenäoline eesti kunstnik. Tema  tööpõllule mahuvad maalikunst, graafika, fotokunst, kujundustööd, installatsioonid, tegevuskunst ja muusikaimprovisatsioonid.
Temas on välja kujunenud mitu erinevat kunstilist isiksust ning ta ei seo ennast ühegi konkreetse stiili, tehnika ega teemaga. Selle asemel segab ta omavahel erinevaid meediume ja žanre ning kummutab mänguliselt traditsioone.
Loometegevuse aastate vältel on toimunud üle neljakümne isikunäituse. Ta on arvukate rahvusvaheliste kunsti- ja fotokonkursside osaleja ning võitja, tema tööd asuvad erinevate maailma riikide erakollektsioonides.

Enamik maale eksponeeritakse esimest korda just Pärnu Linnagaleriis toimuval isikunäitusel „Igavene ilu”, tere tulemast!