FOTOFEST 2019

PÄRNUMAA FOTO 2018

Pärnumaa Foto 2018 on järjekordne fotosündmus ja näitus Pärnumaal tegutsevatele fotograafidele.Näitusele ootame põnevaid tabamusi ja ka fotolavastusi, mis mahuksid Pärnu FotoFest 2019 pealkirja alla „Tulevik oli eile“.

Pärnumaa Foto näitus toimub 23.01 – 23.02.2019 Endla teatri sammassaalis ja on uues formaadis. Seekord prindime ise fotod välja 75×75 cm VISCOM plaadist planšettidele. Printimiskulud katab Pärnu Linnagalerii. Fotograafidelt ootame fotode faile JPG või TIF formaadis, CMYK värvimudelis ja pikema külje pilditihedus peaks olema vähemalt 3000 pikslit. Fotod näitusele valib välja žürii.

Ühelt autorilt ootame kuni 3 faili e-posti aadressile: fotofest.parnu@gmail.com
Failid palume saata 10. 12. 2018 – 05. 01. 2019 lingina. Soovitame kasutada WeTransfer keskonda, mis on lihtne ja kasutajasõbralik ning teavitab Teid failide kohalejõudmisest.

 

TULEVIK OLI EILE, 23.01 – 23.02.210

Pärnu Linnagalerii , Uus tn 4
Baltikumi kaasaegsele fotokunstile pühendatud rahvusvaheline näitus
“Tulevik oli eile”. Avangard Galerii kuraatoriprojekt.

Gabriele Gervickaite, “Soviet medical illustrations”

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27
Eesti Fotokunstnike Ühendus FOKU Laura Kuuse isiknäitus. Näituse kuraator on Laura Toots. Galerii Positiiv näitab Meeli Laidvee seeriat “Haagitud valik”.

Teater Endla Sammassaal, Keskväljak 1
Pärnumaa Foto 2018

Pärnu Keskraamatukogu, Akadeemia 3
Fotokunsti ühendus F8

Pärnu Fotofest 2019 – Tulevik oli eile

Pärnu Linnagalerii poolt sel aastal esmakordselt ellu kutsutud uus Pärnu kunstifestival Fotofest on võtnud eesmärgiks elavdada kunstielu talvisel madalhooajal ning avada kunstipublikule fotokunsti eri tahke.  Möödunud talvisest eksperimendist sündinud Fototofest toimub seega 2019 aasta alguses juba teist korda. Jaanuari lõpust veebruari lõpuni on võimalik enamikel linna näitusepindadel võimalik näha antud festivali programmi kuuluvaid temaatilisi näituseid.

Avangard Galerii, mis tegutseb hetkel pop-up formaadis erinevatel näitusepindadel Eestis ja välismaal, kureerib Fotofesti raames Linnagalerii Raekoja ruumides Baltikumi kaasaegsele fotokunstile pühendatud rahvusvahelise näituse “Tulevik oli eile”, mis on ka festivali alapealkiri (Osa-levad kunstnikud: Tomas Urbelionis (Leedu), Laisvyde Salciute (Leedu), Gabriele Gervickaite (Leedu),  Arturas Valiauga (Leedu), Aksel Haagensen (Eesti), Arne Maasik (Eesti) jt). Näitus iseloomustab hästi fotokunsti olemust ja lahkab selle olemust ja juuri. Ühest küljest on foto kui reaalsuse peegeldus, mis oma ajastut ja sellele iseloomulikke nähtusi paberile dokumenteerib ning mille kaudu me oma identiteeti teadvus-tame ja minevikku mäletame. Fotokunst, mis on tunduvalt mängulisem kui fotograafia ei püüa aga ilmtingimata ümbritsevat jäädvustada, talletada ja järgnevatele põlvedele säilitada.

Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas esitleb Eesti Fotokunstnike Ühendus FOKU Laura Kuuse isiknäitust, mis tegeleb kopeeri-kleebi kultuuriga.Tema huvi keskmes on kollektiivsed ihad ja sot-siaalsed kehad. Näituse kuraator on Laura Toots. Galerii Positiiv näitab samuti Kunstike Maja ruumides Meeli Laidvee seeriat “Haagitud valik”, kuhu kuuluvad mustvalged lavastatud fotod ühe mehe sõlmpunktidest elus. Vaatluse all on kunagiste valikute tagajärgedega tegelemine, uute võima-luste otsimine.

Festivali sünnile aitas kaasa ka juba Pärnu talvise kunstielu traditsiooniks muutunud “Pärnumaa Foto”. 2019. aastal festivali programmis avatav väljapanek kannab järjekorranumbrit 14. Näituse algata-jaks oli “Pärnu Postimehe” toimetus, kelle eestvedamisel näitus toimus ja oli eelkõige laiapõhjaline rahvafoto näitus. Näitusele saadeti pilte kaunist Pärnumaa loodusest, lemmikloomadest ja olustikust. Aastate jooksul on aga muutunud domineerivaks fotokunsti professionaalsem pool. Lemmikloomi enam näituselt ei leia, pigem on fookuses imeliste ja ainulaadsete hetkede tabamine ning kõrge kunstiline tase. Eelmisel aastal osales näitusel 38 autorit ja eksponeeriti 60 fotot. Professionaalsete fotograafide kõrval osalesid ka harrastajad. Hobipiltnike tase oli kohati kõrgem proffidest, esitades neile korraliku väljakutse. Huvi fotomeediu vastu on aastatega suurenenud ja tänaseks on näitusest välja kasvanud Pärnu fotofestival mitme erilaadse näitusega. Kohalikest tegijatest astuvad festivalip-rogrammi raames üles ka Pärnu-põhise fotokunstirühmituse F8 liikmed ühisnäitusega.